رشد لیست ثروتمندان بیت کوین در سال گذشته

رشد لیست ثروتمندان بیت کوین در سال گذشته

لیست ثروتمندان بیت کوین در سال گذشته 30٪ رشد کرده است ، اما چرا؟

لیست ثروتمندان بیت کوین یا تعداد آدرسهایی که بیش از 1000 بیت کوین دارند ، در 12 ماه گذشته رشد زیادی کرده است و این احتمالاً بازتاب سرمایه گذاری صنایع یا افراد بزرگ درسرمایه گذاری مالی جهانی است.

این لیست، بر اساس اطلاعات Coin Metrics ، از سپتامبر 2018 رشد 30 درصدی را به ثبت رسانده است. حتی در صورتی که آدرس های متعلق به صرافی ها را نیز حذف کنیم باز هم این رقم یک افزایش مشابه را نشان می دهد.

در زمان نگارش این مقاله، 2،148 آدرس حاوی بیش از 1000 بیت کوین است که فقط 0.01 درصد از کل آدرس های بیت کوین را تشکیل می دهد (مطابق لیست ثروتمندان بیت کوین BitInfoCharts) .

وضعیت فراوانی آدرس های با موجودی بالای 1000 بیت کوین در واحد زمان با مقایسه قیمت بیت کوین

همانطور که در نمودار خط مشکی رنگ بالا مشاهده می شود، این لیست در طی 12 ماه گذشته شاهد رشد تقریبا 90 درجه ای بوده است. سرمایه گذار و تحلیلگر ویلی وو معتقد است که این لیست عمدتا به دلیل افزایش مشارکت سرمایه گذاران در بازار گسترش یافته است:

وی گفت: “دو گزینه احتمال دارد: اول اینکه سرمایه گذاران بزرگ مالی وارد این صنعت شده باشند و یا اینکه در حالت دوم می تواند سرمایه های خوابیده بیت کوین به بازار مبادلات و خرید و فروش ورود کرده باشند. احتمال دوم را نمی توان رد کرد ، اما با داده های دیگری که ما درباره زمان افزایش عرضه داریم، من با اولین احتمال موافق ترم. “

توجه داشته باشید که BTC در سه ماهه آخر سال 2018 از 6،400 دلار به 3،100 دلار سقوط کرد و ممکن است سرمایه گذاران باتجربه از افت قیمت بیت کوین بهره برداری کرده اند و با خرید ارزهای دیجیتالی برتر در کف قیمت منجر به افزایش آدرس ها با بیش از 1000 بیت کوین شده اند.

با این حال سایر ناظران اطمینان ندارند که تعداد افراد دارای بالای 1000 بیت کوین افزایش یافته است.

از این گذشته ، یک فرد می تواند 50،000 بیت کوین را از یک کیف پول به 50 کیف پول مختلف برای نگهداری منتقل کند. همچنین، صرافی های ارزهای دیجیتالی مانند Binance دارای بیت کوین های متعلق به میلیون ها کاربر است و می تواند سکه ها را در کیف پول های مختلف ذخیره کند.

الکس کروگر ، معامله گر به CoinDesk گفت: “این ها بیشتر مربوط به صرافی هاستهم مقدار BTC در مبادلات و هم تعداد معاملات / تریدر ها رو به افزایش است.”

وی خاطرنشان کرد که میزان معاملات زنجیره ای از نظر BTC از سپتامبر 2018 نسبتاً ثابت است (نشانه ای که احتمالاً لیست ثروتمندان در حال افزایش است، چون تمایل به تعدد معاملات زنجیره ای کم دارند). به عنوان مثال ، آدرسهای برتر نسبت به سپرده ها کمتر برداشت دارند و این دلیلی است که می توانند کیف پول سرد یا کیف پول آفلاین باشند.

در حالی که حجم معاملات منبع تغذیه مبادلات است، لزوماً به صورت زنجیره ای عمل نمی کنند ، زیرا این شرکت ها ممکن است بدون انجام معامله بر روی سرور عمومی ، معاملات را از طریق آدرس های داخلی و یا اعتباری انجام دهند. به این خاطر نمی توان با اطمینان در خصوص این موارد گفت که آیا آدرس مشخص شده مربوط به معاملات خاص است یا نهنگ؟

به گفته کیاوو وانگ Qiao Wang ، مدیر محصول در crypto data source Messari ، یک دلیل مهم دیگر برای افزایش این لیست می تواند توزیع مالکیت در طول زمان باشد.

وی گفت: “در ابتدا فقط ساتوشی، و بعد چند ماینر اولیه ، صاحب تمام بیت کوین بودند. اما با گذشت زمان سهم آنها کاهش یافت و افراد دیگر وارد بازار شدند. “

به نگاهی به آینده، ممکن است سرمایه گذاران ثروتمند و صرافی ها به افزایش تعداد آدرس هایثروتمندان بیت کوینادامه دهند. همچنین با توجه نصف شدن پاداش استخراج بعدی (یک رویداد تاریخی صعود قیمت) در طی شش ماه آینده، سرمایه گذاران جدیدی ممکن است وارد بازار شوند.

در نهایت، حجم معاملات در بورس های آتی بیت کوین Bakkt که برای کالاهای آینده خود نیاز به ذخیره بیت کوین دارد، در حال افزایش است. اخیراً ، حجم معاملات آتی با بیش از 250 درصد افزایش به 11 میلیون دلار رسیده است. این صرافی، شعبه صرافی Intercontinental Exchange ، قرار است گزینه های مربوط به معاملات آتی را در 8 دسامبر 2019 راه اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید