توکن چیست؟

توکن چیست؟

توکن چیست؟

توکن کریپتوها (Crypto Tokens) نوع خاصی از توکن های ارزمجازی هستند که در بلاکچین های خود مستقر شده و نشانگر خدمات، دارایی یا ابزار دیگر هستند (به غیر از ارز دیجیتالی مربوط به آن بلاکچین). به عنوان مثال، می توانید یک توکن رمزنگاری داشته باشید که نشان دهنده تعداد x عدد وفاداری مشتری بر روی بلاکچین است که برای مدیریت چنین جزئیاتی برای یک زنجیره استفاده می شود.

فرق سکه با توکن چیست ؟

سکه ها ارزهایی هستند که می توانند برای خرید و فروش چیزهایی مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید یک token را با یک سکه بخرید ، اما برعکس امکان پذیر نیست. سکه های عملکرد مستقلی دارند در حالی که توکن ها فقط کاربرد خاصی را در اکوسیستم پروژه دارند.

اصطلاح “توکن” در رمزارزها (Cryptocurrency) به چه معنی است؟

در امنیت رایانه و رمزارزها ، اصطلاح توکن به طور کلی به یک رشته رمزنگاری از اعداد و حروف اشاره دارد که هیچ داده واقعی ندارد اما به داده های واقعی مربوط می شود (این رمز نشانی برای داده های واقعی است). در امنیت رایانه، این نوع نشانه ها می توانند “نشانه امنیتی” نامیده شوند.

در رمزنگاری ، ممکن است بیش از یک جنبه معامله به عنوان “داده های رمزگذاری شده” وجود داشته باشد. یک نشانه ممکن است به صورت زیر باشد: 947153d332beaf39dec6ebae8883bfb84eda47abccccbc2d61436d8d1e81584d.

در رمزارزها ، اصطلاح token به طور کلی می تواند به هر “رمز دیجیتالی” (مثلاً BTC ، ETH ، LTC ، و غیره) اشاره شود یا می تواند به نشانه ای در بلاکچین رمزنگاری دیگر اشاره کند (مانند توکن های عرضه جدید بر روی بلاک چین اتریوم ).

کاربرد توکن ها

با توجه به نکات کلی بالا، اصطلاح “توکن” در صنعت ارزهای دیجیتالی به چند روش مختلف استفاده می شود (بعضی از آنها در بالا ذکر شد ، برخی هنوز بیان نشده است).

  1. اصطلاح token به معنای بسیار کلی برای توصیف هر دارایی/رمزارز دیجیتالی استفاده می شود (جایی که بیت کوین و اتر یک “token” است … در جایی که ارزهای دیجیتالی به معنای واقعی پول استفاده نمی شوند)
  2. اصطلاح توکن برای توصیف یک واحد از ارزش استفاده می شود (من تعداد x token بیتکوین دارم). در اینجا اشاره به این واقعیت است که ارزهای دیجیتالی، همانند دلار آمریکا، نشانه های ارزش/نشانه های پولی/ token پول هستند (آنها ارزش را نشان می دهند، اما خودشان هیچ ارزش ذاتی ندارند).
  3. اصطلاح token به این واقعیت اشاره دارد که در ایجاد، انتقال و ذخیره سازی رمزارزها از رشته ها از اعداد و حروف موسوم به توکن استفاده می شود (نشانه گذاری نوعی رمزگذاری است). در معاملات رمزارزها، توکن ها هنگام ایجاد تراکنش ها از طریق اینترنت ایجاد می شوند و به عنوان مدخل های موجود در بلاکچین ارز وجود دارند.
  4. در همین حال، گاهی اوقات هنگامی که مردم می گویند “توکن” ، آنها به طور خاص به دارایی های دیجیتالی که بر روی پلت فرم رمزارز دیگری ساخته شده است اشاره می کنند، مانند توکن های ERC-20 Ethereum ، ERC-223 ، ERC-721 و ERC-777 ساخته شده اند.
  5. token همچنین می تواند برای توصیف “نشانه های ابزاری” که رشته های داده ای هستند که می توانند برای توابع خاص در سیستم های خاص استفاده شوند (مانند توکنی که به شما امکان دسترسی به مقدار مشخصی از فضای ذخیره سازی ابری را می دهد) استفاده شود.
  6. Crypto Tokens می تواند برای توصیف “نشانه های امنیتی” که رشته های اعداد و حروف مورد استفاده در امنیت رایانه هستند (رشته های رمزگذاری شده اعداد و حروف) استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید