عرضه‌ اولیه‌ سکه یا ICO چیست ؟

عرضه‌ اولیه‌ سکه یا ICO چیست ؟

عرضه‌ اولیه‌ سکه یا ICO چیست ؟

ما در دوران دیجیتال زندگی می کنیم. ابتدا یک ساعت دیجیتال ، عکس دیجیتال، تلویزیون دیجیتال و  بازاریابی دیجیتال را گرفتیم و جهان آماده ارز دیجیتال بود که بیت کوین متولد شد. بنابرین جای تعجبی نیست که در مدت زمان بسیار کوتاهی سهام دیجیتال نیز به آن ها پیوست.

ICO یا عرضه اولیه سکه تقریبا به IPO شبیه است اما تفاوت هایی دارد که در مقاله ی دیگری به طور مفصل به آن پرداختیم. (تفاوت های IPO و ICO را ببینید)

ICO چگونه کار می کند؟

اول از همه، ما به یک دسته از افراد با ایده های خلاق نیاز داریم که به نوعی به یک بلاکچین وصل شده اند به عنوان مثال، یک استارت آپی که به شما امکان می دهد یک درخت اصلاح شده ژنتیکی بخرید و هنگامی که رشد می کند، نام شما را در برگ های خود برای یک بیت کوین قرار دهد.  به نظر دیوانگی است اما ایده های عجیب و غریبی را شنیده ام که به یک تجارت موفق تبدیل شده اند.

این افراد یک کمپین بازاریابی را شروع می کنند و همه را به خرید توکن دعوت می کنند.

قرارداد هوشمند ICO چیست؟

بچه های دارای درخت ژنتیکی عجیب و غریب باید نوید دهند که چیز شایسته ای برای سرمایه گذاران دارند. این می تواند یک درخت رایگان برای همسر شما باشد، دو درصد از درآمد شرکت آینده یا هر گونه ارزش یا خدمات دیگر، با این حال ، پول قطعا ممکن است روی درختان رشد کند.

این قرارداد هوشمند در واقع توافقی میان شرکت صادرکننده ICO و دارنده ی توکن است. این کدی است که در جواب اگرها قرار می دهد؛ به عنوان مثال می توان گفت، اگر کسی قبل از سال ۲۰۲۰ توکن درخت ژنتیکی را خریداری کرده است می تواند آن را با قیمت ثابت بفروشد. حال جوانب مثبت و منفی آن چیست؟

طبق قرارداد هوشمند می توان در آینده مزایایی به دست آورد. قیمت توکن ها می توانند به سرعت افزایش پیدا کنند، بنابراین می توانید به موقع خرید و فروش کنید، این قسمت کاملا شبیه بورس معمولی است.

خوب متوجه شدیم که به نوعی شبیه یک بورس الهام گرفته از بیت کوین است. آیا میتوانیم به جای اپل یا اینتل روی درختان عجیب سرمایه گذاری کنیم؟

در اینجا چند مثال بسیار چشمگیر وجود دارد:

Plutus: یک اپلیکیشن با پرداخت آسان بیت کوین در ژوئن ۲۰۱۶ توکن های اولیه خود را با قیمت حدود ۱ دلار صادر می کرد اما قیمت توکن فعلی آن ۱۵ دلار است که باعث رشد بیش تر از ۱۰۰۰ درصدی شد.

Neo ، یک ارز دیجیتال که ابتدا هر توکن را به قیمت ۳۳ سنت صادر می کردند و امروز هر توکن آن بالای ۱۰ دلار ارزش دارد. حساب کردن درصد سود و رشد آن را به عهده خودتان می گذارم.

دیدگاهتان را بنویسید