چرا همه در مورد معاملات بزرگ ارزهای دیجیتال صحبت می کنند؟

چرا همه در مورد معاملات بزرگ ارزهای دیجیتال صحبت می کنند؟

چرا همه در مورد معاملات بزرگ ارزهای دیجیتال صحبت می کنند؟

در واقع، چنین معاملات ممکن است باعث صعود ارزش یک رمزارز در بازار های دیجیتال و رمزنگاری شود.

یکی از اولین افزایش قیمت های بیت کوین در سالهای گذشته هنگامی بود که ارزش این ارز از حدود ۴۰۰۰ دلار به بیش از ۵۰۰۰ دلار افزایش یافت و باعث شد به طور جدی در مورد دلایل افزایش غیر منتظره ی آن در صنعت ارزهای دیجیتالی را بحث گردد. حتی بعضی از شرکت ها و سایت هایی که در همین زمینه مشغول به کار بودند نسبت به این وضعیت عصبانی و شاکی بودند به حدی که مدیر عامل صرافی Binance در این خصوص ابراز نگرانی کرده بود، این در صورتی است که ایشان مجدد در روزهای اخیر اعلام کرده که قیمت بیت کوین از حدود 9000 دلار تا 16000 دلار طی ماههای اخیر افزایش خواهد داشت.

با این حال، برخی معتقدند معاملات مرموز و بزرگ ارزهای دیجیتال می تواند بازار را تغییر دهد و بهبود ببخشد. به گزارش رویترز، افزایش ارزش بیت کوین در آن زمان به دلیل سفارش ۲۰۰۰۰ بیت کوین معادل چیزی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است که باعث افزایش مبادلات وابسته به ارز های دیجیتالی شد.

معاملات با حجم زیاد می تواند دیوانگی معاملات الگوریتمی را آغاز کند. این روشی که از نرم افزار های خودکار شبیه ربات های معامله گر استفاده می کند تا روند را تشخیص دهد و تعیین کند چه زمانی باید مبادلات انجام شود. در آن زمان این ربات ها پس از بررسی بازار هنگامی که شرایط معاملات را مناسب دیدند، تجارت خودکار خوئ را آغاز کردند که نتیجه آن روند صعودی قیمت بیت کوین را برای چند روز در پیش داشت تا بیت کوین به ۵۳۰۰ دلار رسید.

بزرگ ترین معاملات در تاریخ ارزهای دیجیتالی چه بود؟

معاملات با بیش از ۵۰۰۰۰ بیت کوین که به حرکت نهنگ ها در این صنعت معروف است (در مقاله ای راجب آن صحبت کردیم) معروف به معاملات بزرگ هستند.

اگر مجموع مقدار سکه های منتقل شده در طول سال ها را کنار بگذاریم، بزرگ ترین معامله بیت کوین تاکنون در نوامبر ۲۰۱۱ انجام شده است که طبق آمار در آن زمان شخصی ۵۰۰۰۰۰ بیت کوین به ارز تقریبی ۱.۳ میلیون دلار در آن زمان به یک آدرس منتقل کرد. ( ارزش این مقدار بیت کوین در حال حاضر بیش از ۴.۵ میلیارد دلار می باشد) .

یکی دیگر از معاملات بزرگ با عنوان Bitstamp Audit در نوامبر ۲۰۱۳ انجام شد ، که شخصی ۱۹۴۹۹۳ بیت کوین را به ارزش ۱۴۹ میلیون دلار به آدرسی منتقل کرد. ( ارزش این مقدار بیت کوین در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد دلار می باشد) .

با افزایش قیمت بیت کوین و افزایش تقاضا برای خرید و معاملات رمزارز ها در روزهای اخیر، مقدار زیادی از دارندگان طولانی بیت کوین غیرفعال ( به کسانی می گویند که بین ۶ تا ۳۰ ماه بیت کوین خود را منتقل نکرده اند ) شروع به انتقال سکه های خود کرده اند و این نشان دهنده ی بیدار شدن نهنگ های خفته بیت کوین است که معاملات بزرگ ارز های دیجیتالی را در پیش خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید